Kontakt|Reklama
Jesteś tutaj: » Strona główna » Oddam » Psy » Mieszańce » LEXIS - młodziutkie cudo w typie Owczarka Belgijskiego
Ogłoszenie nr. 92347

LEXIS - młodziutkie cudo w typie Owczarka Belgijskiego

Autor: Przytulisko Głowno
(Przytulisko w Głownie)

Ogłoszenie z Towarzystwa opieki nad zwierzętami, zobacz wszystkie »

 

Kategoria:    Oddam / Psy / Mieszańce

Województwo: Łódzkie, Miejscowość: Łódź

 

Cena: brak

E-mail: zastrzeżony

 

Dodano: 2017-09-13 21:23 Wygasa za: 20dni

Wyświetleń: 150

Drukuj ogłoszenie » Wyślij wiadomość »Lexis to młody (może mieć około 1,5 roku) piękny pies wyglądem przypominający Owczarka Belgijskiego.

W swoim krótkim życiu dużo przeszedł, prawdopodobnie wcześniej stał na łańcuchu, kiedy trafił do schroniska był zaniedbany i bardzo bał się ludzi. Widać, że miał z nimi mało kontaktu i nikt go niczego nie nauczył.

Początkowo bał się wychodzić nawet z boksu. Po pewnym czasie okazało się, że po prostu bardzo boi się schroniskowego huku i szczekania innych psów. Kiedy już udało się go wyprowadzić na spacer poza schronisko, okazał się cudnym psiakiem. Pięknie chodzi na smyczy (chociaż trochę kręci się w kółko, dlatego myślimy, że wcześniej stał na łańcuchu), nie ciągnie. Jest bardzo łagodny i przyjazny w stosunku do ludzi, niestety boi się mężczyzn...

Lexis bardzo boi się również wracać po spacerze do schroniska... Mamy więc nadzieję, że pewnego dnia ktoś zabierze Lexisa do domu, i już nigdy nie będzie musiał tu wracać.

Jakiego szukamy domu dla Lexisa?

Najlepiej domu z ogrodem, ale takiego, który będzie zabierał psiaka również na spacery. Lexis dogaduje się z innymi psami, może więc zamieszkać w domu jako drugi pies. Szukamy domu raczej bez małych dzieci – Lexis czasami lubi podgryzać po rękach (nie mocno, ale jednak) – tego trzeba go oduczyć.

Szukamy domu, który świadomie zdecyduje się na psa po przejściach, który zrozumie, że pies potrzebuje czasu, aby przyzwyczaić się do nowego miejsca. Człowieka, który ewentualne problemy będzie w stanie rozwiązać z pomocą behawiorysty, a nie od razu odda psa z powrotem do schroniska.

Czy znajdzie się taki domek dla Lexisa? Mocno w to wierzymy...

Lexis przed adopcją zostanie wykastrowany. Jest zaszczepiony, odrobaczony, zachipowany, posiada również książeczkę zdrowia.

Pies przebywa w Schronisku w Głownie (woj. łódzkie, 40 km od Łodzi).

Warunkiem adopcji jest wizyta przedadopcyjna naszego wolontariusza w potencjalnym nowym domu oraz podpisanie umowy adopcyjnej. Istnieje możliwość transportu psa do nowego domu za zwrot kosztów benzyny, ale po wcześniejszym zapoznawczym spacerze z psem w schronisku.

Kontakt w sprawie adopcji :

Nicole 502 540 078 (proszę o sms, w razie gdybym nie odbierała) lub kontakt@przytuliskoglowno.pl